Катання на гірських лижах – це іскристий сніг, сліпуче сонце та мальовничі вершини, завзятий свист вітру у вухах та «апрескінні» розваги. Світова «гірськолижка»: від Франції та Італії до Аргентини та Японії – все про курорти, схили та скі-паси.
Навіщо люди піддають себе таким випробуванням як катання на гірських лижах? Замість того, щоб лежати на пляжі, запалювати в барі або плескатися в морі, гірськолижник їде в гори (зазвичай досить далеко від будинку), цілий день піднімається на схил і скочується вниз, підніметься на схил і скочується вниз (і платить за це гроші ). І чомусь отримує від цього задоволення, незрозуміле іншим смертним.
Якщо дивитися по телевізору гірськолижні змагання, стає страшно за цих сміливців. Навіть супер-профі падають і ламають собі кінцівки, що вже говорити про простих смертних.
Насправді, як завжди бачимо верхівку айсберга — катаються мільйони, падають тисячі, отримують серйозні травми сотні. Загалом гірські лижі не небезпечніші за велосипед, катання на санчатах або плавання в найближчій водоймі. Головна умова безпечного катання: вчитися, дотримуватись правил і не лихачити. Ви ж не сядете за кермо автомобіля, не вміючи водити – ви підете до інструктора. У гірських лижах — все те саме. Тільки процес навчання триває набагато швидше. Ви швидко вчитеся користуватися спорядженням, відпрацьовуєте стійку з інструктором і вперше спускаєтеся з гори. Спочатку ви кататиметеся на трасах для новачків. Якщо вам сподобається – ви удосконалюватимете техніку, набудете досвіду і переберетеся на більш складні траси.

Серед різних видів активного відпочинку гірськолижне катання найбільше залежить від природних умов. Першорядне значення має наявність протягом чотирьох п’яти місяців року щільного снігового покриву. Іншими факторами, що визначають зручності та привабливість гірськолижного відпочинку, є: висота місцевості, особливості рельєфу, погодні умови гірськолижного сезону, характер рослинності, відсутність лавинної та селевої небезпеки та, безумовно, різноманітність та унікальність ландшафтів.

Кількість снігу, що випадає, залежить не тільки від висоти, але і від розташування району, близькості його до моря, спрямованості гірських хребтів, рослинності.